Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 138 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Papaya - Owoc Aniołów...

piątek, 15 kwietnia 2011 14:02
Skocz do komentarzy

 Papaja- czyli egzotyczny Owoc Aniołów, pochodzi z Ameryki Środkowej, gdzie czczony był przez Indian, dzięki odkrywcom z Hiszpanii oraz Portugalii zawędrowała do krajów, np. : Indie, Filipiny, a ok wieku 20 do Stanów Zjednoczonych i Europy. Określa się ją jako Owoc Aniołów, gdyż jej właściwości bardzo często okazują się zbawienne dla ciała ludzkiego. Papaja jest doskonałym źródłem witaminy C oraz kwasu foliowego i potasu. Ponadto, zawiera moc witaminy E, witaminy A i witaminy K, jest uboga w kwasy, zawartość kaloryczna wynosi ok 40 kcal.

 

Zastosowania :

Przede wszystkim dzięki dużej zawartości enzymów proteolitycznych, a mowa tu konkretnie o papainie, umożliwia naszemu organizmowi trawienie posiłków białkowych.

Wielu ekspertów, takich jak dr Lytton-Bernard, twierdzi, że właśnie temu enzymowi papaja zawdzięcza odmładzające działanie, szczególnie w zakresie zwalczania przedwczesnego starzenia się. Teoria ta jest łatwa do wyjaśnienia – jeżeli lepiej trawimy łatwiej dostępne są dla naszego organizmu wszystkie składniki .

Papaja zawiera argininę, która jest znana jako istotny składnik wpływający na męską płodność.

Zawarte w papainie carpainy utrzymują serce w dobrej kondycji.

Bogactwo błonnika pozwala na obniżenie złego cholesterolu we krwi, a witamina C i E oraz karotenoidy zapobiegają jego utlenianiu i chronią układ krwionośny.

Dzięki fibrynom, które są rzadkością w świecie roślin papaja usprawnia proces krzepnięcia krwi.

Udowodniono, że po kuracji antybiotykowej, sok z papai szybko powraca prawidłowy poziom korzystnych bakterii w przewodzie pokarmowym.

Najcenniejszym jednak zastosowaniem jest fakt, iż może służyć jako najtańszy lek na raka. Ekstrakt kornbuczy, fermentowany z liśćmi papai, jest obecnie dostępny na rynku, a produkowany w Australii. Niektórzy lekarze stosują liście papai w swojej praktyce, lecz niechętnie o tym piszą lub mówią ze względu na konsekwencje prawne używania niezarejestrowanego leku. Niemniej jednak pierwsze raporty na temat działania liści papai pojawiły się już w 1978 roku. Dr Nam Dang z Uniwersytetu Florydzkiego i wsp. wykazali, że wyciąg z liści papai wzmaga produkcję cząsteczek sygnałowych – cytokin typu Th1, co hamuje wzrost guzów. 

Przepis na sok z liści Papaji :

Weź siedem świeżych, średnich liści papai, umyj je dokładnie. Następnie należy je pokroić jak kapustę i włożyć do garnka, zalewając 2 litrami wody. Po zagotowaniu zdjąć przykrywkę i pozwolić wodzie wyparowywać na małym ogniu do połowy. Następnie przecedzić i wlać do butelki. Koncentrat może być przechowywany w lodówce 3-4 dni. Jeżeli sok stanie się mętny, nie powinno się go używać. Do warzenia kombuczy z koncentratem papai używamy zielonej lub innej herbaty, a fermentacja nie zmienia właściwości soku z papai. Zaleca -3ją wypijanie 50 ml dziennie. Koncentrat można mieszać do picia z innymi sokami. Jeżeli fermentujemy go z innymi herbatami, dozowanie jest następujące: l litr koncentratu z papai na l litr zielonej herbaty. W tym przypadku dziennie można wypijać 100 ml płynu. Owoce, wraz ze skórką i na wpół dojrzałe, można także stosować jako lek, gdyż uważa się, że mają one takie same właściwości, jak liście. Najlepiej zmiksować je razem z innymi owocami. 

I na koniec :

 Otóż, ku mojemu największemu zaskoczeniu, po całej gamie wspaniałości, jakie Papaya wyczynia z naszym organizmem, jest jeszcze jedna właściwość, która może nie koniecznie do końca jest zbawienna. Ciekawostką owoców Papai są gorzkawe w smaku czarne nasionka znajdujące się w środku owocu, a przypominające wyglądem nasiona polskiej czeremby. Normalnie się je usuwa, jednak są jadalne, choć mogą nabawić sensacji żołądkowych. Największą sławę te nasiona miały w dawnych czasach wśród kobiet z wysp tropikalnych w celu poronienia niechcianej ciąży jako środka antykoncepcyjnego. Nasiona te zawierają bowiem w sobie jakieś składniki, które sprawiają że po ich zjedzeniu ciężarne kobiety muszą poronić swoją ciążę, dlatego nie poleca się ich jedzenia w czasie ciąży.  Badania brytyjskie potwierdziły, że kobiety zjadające jeden owoc papai dziennie, mogą poronić już w ciągu tygodnia.

 

    A więc podsumowując, Papaya wraz ze wszystkimi swoimi właściwościami, może się okazać nie tylko najtańszym lekiem na choroby nowotworowe, trawienne, odmładzającym, ale i również środkiem zapobiegawczym niechcianej ciąży. Jak widać, wszystko ma dwie strony medalu i gdzie jest plus jej stosowania może być też minus w przypadku zachcianki przyszłej mamusi, o czym lekarze nie zwykli raczej informować. Wiadomość o właściwościach antynowotworowych była jednak mniej szokująca niż o właściwościach antykoncepcyjnych, osobiście nie spodziewałam się takich działań po owocu, a i tu muszę dodać, że ananas ( a dokładniej sok z liści ananasa) tak u nas powszechnie już znany jak i sery z niebieską pleśnią oraz typu brie, produkty na mleku niepasteryzowanym, mogą mieć podobny skutek. A więc nieświadome swych zachcianek ciężarne kobiety, mogą poronić swe ciąże lub co najmniej je narazić poprzez niewiedze, której lekarze nam nie przekazują. Lub też te produkty mogą być najtańszą mieszanką na aborcję- podobno zakazanej, ale jak tu jest zakazana, skoro się nie mówi o konsekwencjach tych produktów?...

 

                                                                 źródła zaczerpnięte z wielu stron internetowych. 

                                                                                                                                    Paht.

Podziel się
oceń
4
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

wtorek, 24 października 2017

Licznik odwiedzin:  5 299  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 5299

Więcej w serwisach WP

Gwiazdy

Pytamy.pl